Γράφει ο Βησσάρης Σάκκος

Από τα 40 μέτρα δέχτηκε γκολ ο Εθνικός και έχασε. Η κακοδαιμονία δεν λέει να εγκαταλείψει τον Εθνικό Φιλιππιάδας. Σε ένα παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις, όπου κυριάρχησαν οι δυνατές μονομαχίες και οι άμυνες, ο Αιγινιακός κατάφερε να πάρει σπουδαίο διπλό στη Φιλιππιάδα.

Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές, δεν διεκδικεί ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας. Οι δυο ομάδες πρόσεξαν περισσότερο την άμυνα τους, περιμένοντας την κατάλληλη στιγμή για να “χτυπήσουν” επιθετικά, σε ένα ματς που φαινόταν ότι όποιος θα σκόραρε πρώτος, θα έπαιρνε και τη νίκη. Ο Αιγινιακός, μπήκε δυνατά κι έχασε στο 8ο λεπτό μια καλή ευκαιρία με τον Καρακατσάνη. Στο 21΄ κεφαλιά του Δήμου πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπαντή, και στο 36΄ ένα σουτ του Ντεβέσα μπλόκαρε ο Μπαντής. Στο 42΄ σουτ του Γήτα η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Από κει και πέρα όμως, τίποτα το ιδιαίτερο επιθετικά για τους γηπεδούχους, ενώ από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι, με σφιχτή αμυντική τακτική κρατούσαν σχετικά εύκολα το μηδέν στην άμυνα τους. Το γκολ-μαχαιριά του Ντεβέσα στο 74΄ με απευθείας φάουλ από 40 μέτρα, “έκοψε” τα πόδια των γηπεδούχων. Στο 77΄ ο Εθνικός έφτασε κοντά στην ισοφάριση όταν  ο Λέντζος βρέθηκε μόνος απέναντι στον Τόλιο αλλά ο τερματοφύλακας του Αιγινιακού έδιωξε με υπερένταση το πλάσε του αμυντικού της Φιλιππιάδας. Οι γηπεδούχοι ως το τέλος δεν δημιούργησαν άλλη ευκαιρία για να “σώσουν την παρτίδα” έστω με την ισοπαλία.

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας γνώρισε την πρώτη εντός έδρας ήττα, και έχασε κι άλλο βαθμολογικό έδαφος. Βέβαια, υπάρχει πολύς χρόνος ακόμη, το πρωτάθλημα είναι εξαιρετικά αμφίρροπο και όλοι ελπίζουν ότι η κατάσταση θα αλλάξει και η ομάδα θα επανέλθει στα θετικά αποτελέσματα.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Μαγκάκης Ηλίας): Μπαντής, Χρηστογιάννης, Διαμαντόπουλος,Κόμνος, Μαλλάτος, Λέντζος, Κολιάκης, Τσακανίκας, Σιδέρης, Γήτας, Λάππας (58΄Παπαβασιλείου).

Αιγινιακός (Περικλής Αμανατίδης): Τόλιος, Αχαλινόπουλος Λ., Μουταφτσίσκι, Δήμου, Σαββίδης, Λιόλιος, Πασαλίδης (65΄Πέντα), Καρακατσάνης, Γκούρτσας, Ντεβέσα (76΄Αχαλινόπουλος Κ.), Γουέλκαμ (62΄Κουτσοσπύρος).

Πήρε την ισοπαλία με το σπαθί του ο Εθνικός στην Κατερίνη. Δεν γεύτηκε τη χαρά της νίκης χθες το απόγευμα ο Πιερικός, που παραχώρησε λευκή ισοπαλία στην σκληροτράχηλη ομάδα του Εθνικού Φιλιππιάδας που δικαιολόγησε με το παραπάνω ότι διαθέτει την καλύτερη αμυντική λειτουργία στο 2ο όμιλο.
Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά, προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν αλλά μετά το 15λεπτο παίζοντας αμυντικά, κράτησαν το μηδέν στο πρώτο 45λεπτο, έχοντας όμως και την εύνοια της τύχης μιας και στο 40′ ο Πιερικός άγγιξε το γκολ όταν η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επιστροφή στην κενή εστία ο Γεωργίου με τον Κωνσταντίνου “τράκαραν” και χάθηκε το σίγουρο γκολ.
Στην επανάληψη ο Πιερικός ανέβασε στροφές, πίεσε ασφυκτικά για το γκολ αλλά δεν τα κατάφερε, ενώ έχασε και δυό καλές ευκαιρίες για γκολ. Ο Πιερικός που στηρίζεται σε λίγους παίχτες, έχει σαν αποτέλεσμα όταν λείπει κάποιος να μην υπάρχουν έμπειροι αντικαταστάτες που θα σηκώσουν το δύσκολο βάρος της κατηγορίας. Ο Εθνικός είχε μια καλή ευκαιρία στο 12΄ μετά από χτύπημα φάουλ του Χριστογιάννη και στο 62΄ σε σούτ του Σιδέρη. Και στις δυό περιπτώσεις απέκρουσε ο τερματοφύλακα του Πιερικού. Η γηπεδούχος ομάδα είχε μια πολύ καλή ευκαιρία και στο 74΄ όταν ο Παπουτσογιαννόπουλος στο τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Εθνικού, έστειλε τη μπάλα άουτ.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Καμπερίδης): Φιρινίδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Κουρούπης, Ιορδανίδης, Ανδρέου, Τροΐρης (82’ Δαδάκος), Γεωργίου, Κωνσταντίνου, Καράμπελας, Παπαδόπουλος, Τσιώλης (60’ Παπαδόπουλος Σ.)
ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (Μαγκάκης): Μπαντής, Χριστογιάννης, Διαμαντόπουλος, Κόμνος, Μαλάτος, Λέντζος, Κολλιάκης(46’ Παπαβασιλείου), Παπαρούνας (76’ Γιαννούλης), Σιδέρης (89’ Νικολαΐδης), Γήττας, Λάππας

Νέα ήττα για τον Αχέροντα Καναλακίου. Μία ακόμη εντός έδρας ήττα γνώρισε ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, αυτή τη φορά με 1-0 από τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας, για την 16η αγωνιστική της Γ΄ εθνικής.

Η ομάδα του Νίκου Βέκιου που αγωνίστηκε με πολλές απουσίες, παρουσίασε πολλά προβλήματα στη μεσοεπιθετική του γραμμή, ενώ δεν απέφυγε τα αμυντικά λάθη από τα οποίο προήλθε και το γκολ των φιλοξενούμενων.

Αγωνιστικά, ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου μπήκε καλύτερα στο γήπεδο, με τους παίκτες της να είναι πιο κινητικοί και να έχουν για περισσότερη ώρα την κατοχή της μπάλας στα πόδια τους, αλλά χωρίς να μπορούν να απειλήσουν την αντίπαλη εστία.

Μετά το 20λεπτο οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το ματς και προσπάθησαν να δημιουργήσουν κάποιες επικίνδυνες καταστάσεις στην περιοχή του ΠΑΣ Αχέρων.

Στο 38’ ο ΠΑΣ Αχέρων  έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ, ενώ σπουδαίες ευκαιρίες είχε στο 44΄, στο 50΄ και στο 70΄ Το μοναδικό γκολ που έκρινε και την τύχη του αγώνα, πέτυχε στο 43΄ ο Λαζρίδης με από κόρνερ που εκτέλεσε ο Ζαχαράκης.

ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (Νίκος Βέκιος): Καραπιπέρης, Λαγός, Κουμπής, Μάρκος, Πάνος, Πολυχρονάκης, Σιώρος, Λουκούμης (77’ Παππάς Θ.), Μακρυγιάννης, Τσομπάι (57’ Ομασέρε), Κωνσταντίνου Β. (84’ Μουζακης)

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Βασιλειάδης, Λαζαρίδης, Δερμίσης, Σκέντος, Τασίδης, Τσαγκαράκης (88’ Παναγιωτίδης Α.), Ζαχαράκης, Παναγιωτίδης Γ. (73’ Κλιάνης), Κατσαμήτας (82’ Ηλιάδης), Κωτσιαρίδης, Ποτουρίδης

Ήταν μπροστά στη βαθμολογία, ισοβαθμεί τώρα στην πρώτη θέση. Η τέταρτη ισοπαλία στην έδρα της και πέμπτη συνολικά στο πρωτάθλημα, έφερε την ΑΕ Καραϊσκάκης να ισοβαθμεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με τον Αιγινιακό.

Η Αρτινή ομάδα δεν κατάφερε να νικήσει τον Πιερικό και σε συνδυασμό με το 1-0 του Αιγινιακού στην Φιλιππιάδα, έπεσε από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Το παιχνίδι είχε ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο. Στο 19΄ οι Αρτινοί άνοιξαν το σκορ, όταν το σουτ του Χούσου κόντραρε στον Ιορδανίδη και κατέληξε στα δίχτυα κάνοντας το 1-0. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεσα, καθώς στο 23΄ ο Κωνσταντίνου με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σιαράβα. Ο Πιερικός είχε μια σπουδαία ευκαιρία στο 43΄, όταν ο Σιαράβας νίκησε σε τετ α τετ τον Γεωργίου. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Γεωργίου από τον Αβραμίδη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γεωργίου, όμως ο πολύ καλός στο ντεμπούτο του, Σιαράβας, έπεσε σωστά στην αριστερή του γωνία και μπλόκαρε την μπάλα με διπλή προσπάθεια.

Νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο ο Πιερικός μπήκε μπροστά στο σκορ, όταν στο 50΄ ο Πέεφ  πλάσαρε σωστά στην γωνία του Σιαράβα για το 1-2. Στο 54΄ οι φιλοξενούμενοι  θα μπορούσαν να σκοράρει και τρίτη φορά, όμως ο Σιαράβας έδιωξε σε κόρνερ το δυνατό σουτ του δραστήριου Γεωργίου. Το 2-2 έγινε στο 71΄, όταν μετά από χτύπημα κόρνερ ο Ευαγγέλου, πήδηξε πιο ψηλά απ΄ όλους και σκόραρε με κεφαλιά. Από την ισοφάριση και μετά η ΑΕ Καραϊσκάκηςέκλεισε τον Πιερικό στα καρέ του και έχασε καλές ευκαιρίες για τη νίκη με τον Μπουσινάκη, τον καβαλλάρη και τον Χούσο.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Γιώργος Γιάννος): Σιαράβας, Παπανίκου, Λάμπρου, Δημητρίου (52΄ Φέτσης), Χούσος, Κόλλινς, Γυφτοκώστας (52΄ Καπετάνος), Αβραμίδης, Ευαγγέλου, Μπουσινάκης, Βασίλιεβιτς (78΄ Καβαλλάρης).

Πιερικός (Γιώργος Καμπερίδης): Φιρινίδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Κουρούπης, Ιορδανίδης, Γιαλαμίδης, Κωνσταντίνου, Γεωργίου (82΄ Κώτσιας), Τσιώλης (89΄ Παπαδόπουλος Σ.), Καράμπελας, Παπαδόπουλος Μ. (76΄ Τροΐρης), Πέεφ.

● Συγκατοικεί μεν αλλά με 6 βαθμούς διαφορά από τον τρίτο στη βαθμολογία. O Δωτιέας Αγιάς γνώρισε την ήττα με σκορ 0-2 στην έδρα του από την Α.Ε. Καραϊσκάκης και έτσι βρέθηκε σε δύσκολη βαθμολογική θέση ενόψει της συνέχειας.

Το πέναλτι στο 58’ υπέρ των φιλοξενούμενων ήταν αυτό που προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των ανθρώπων του Δωτιέα μιας και έτσι σημειώθηκε το 0-1 και ο Τσακάλι αποβλήθηκε.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να κλείνουν τους χώρους και να προσπαθούν μέσω αντεπιθέσεων να απειλήσουν την εστία του Ραχιώτη.
Στο 93΄ ο Μπουσινάκης “καθάρισε” την υπόθεση νίκη με πλασέ σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

Δωτιέας Αγιάς (Γιάννης Αλεξούλης): Παϊτέρης, Παππάς, Γούτος, Τσακάλι, Κόκκας, Σούλι, Τσατσαλίδης, Ντακούλας, Κανάκης (70’ Ραμάι, 82’ Παραφέστας), Τσιρογιάννης (65’ Καφούσιας), Κορλός.

Α.Ε. Καραϊσκάκης (Γιώργος Γιάννου): Ραχιώτης, Παπανίκου, Λάμπρου, Δημητρίου, Χούσος, Μάλλιος (46’ Γυφτοκώστας), Βασίλεβιτς, Αβραμίδης, Ευαγγέλου (80’ Καβαλλάρης), Μπουσινάκης, Φέτσης (59’ Κόλινς).

Φωκικός 5

Διαφήμισαν το ποδόσφαιρο οι δυό ομάδες. Σε ένα ματς διαφήμιση του ποδοσφαίρου, με τη μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω, ο Κεραυνός Θεσπρωτικού επικράτησε της Ένωσης Πρέβεζας με σκορ 3-2, με τον Στέφανο Κούση να πετυχαίνει 3 γκολ το ένα καλύτερο από το άλλο. Η Ένωση ήταν επίσης καλή, έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και είχε αρκετές ευκαιρίες για να πάρει κάτι από το ματς.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό, όταν ο Κούσης βρέθηκε στην περιοχή μετά από σέντρα του Γεωργαλή και με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Ένωσης για το 1-0. Η Ένωση απάντησε στο 15′ με τον Δαρδαμάνη.

Οι γηπεδούχοι πήραν πάλι το προβάδισμα στο 22′, με τον Καλδάνη να βρίσκει με κάθετη πάσα τον Κούση μετά από κάθετη πάσα του Καλδάνη. Και στο 63′ ο Κούσης θα πετύχει το τρίτο του γκολ με κεφαλιά για να γράψει το 3-1. Η Ένωση Πρέβεζας μείωσε στο 71′ με πέναλτι που κέρδισε ο Ζέρης και εκτέλεσε εύστοχα ο Κουτρούμπας.

Στο τέλος της αναμέτρησης, τα πράγματα πήγαν να ξεφύγουν, όταν παίκτες των δύο ομάδων διαπληκτίστηκαν, με αποτέλεσμα ο διαιτητής της συνάντησης να αποβάλει με κόκκινη κάρτα τους Λέκκο και Δήμο για Κεραυνό Θεσπρωτικού και Πανταζή από την Ένωση Πρέβεζας.

Κεραυνός Θεσπρωτικού(Ανδριανός Παπαδήμας) Λέκκος, Μπόμπορης Ανδ, Μαλέσκος, Δήμος, Παπασπύρος, Φέκκας (14΄Κοrreshi), Μπόμπορης Β., Κούσης Στ., Τζίμας Μ. (74΄Τζίμας Γ.), Γεωργαλής, Καλδάνης.

Α.Ε Πρέβεζας(Κώστας Αμάραντος) Λιόντος, Νικάκης (60΄Γκούρας), Σκαμνέλος Δ. (66΄Τσούτσης), Κουτρούμπας, Ζέρης, Δαρδαμάνης, Σκαμνέλος Χ., Πανταζής, Dedi, Ζιώγκας (66΄Νταλιάρδας), Ζήσης.

Και στο τέλος έφερε ισοπαλία ο Θρίαμβος Λούρου.  Για άλλη μια φορά ο Θρίαμβος Λούρου έδειξε ότι έχει τα πνευμόνια να ανατρέψει τα δεδομένα, αφού κατάφερε να ισοφαρίσει στο τέλος του αγώνα και λίγο έλειψε να πάρει και τη νίκη στην εκπνοή. 2-2 τελικό σκορ στην Πάλαιρο ανάμεσα σε ΑΟ Πλαγιάς και Θρίαμβο Λούρου, με τους γηπεδούχους να έχουν τη νίκη στο χέρι καθώς προηγούνταν με 2-0 μέχρι το 85′.

Ο ΑΟ Πλαγιάς προηγήθηκε στο 32′, όταν ο Καταγής Π. εκτέλεσε φάουλ βρίσκοντας στην περιοχή τον Καταγή Χ. και αυτός με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο μέρος η Πλαγιά πήρε προβάδισμα δύο γκολ πάλι με τον καταγή Χ. ο οποίος με πλασέ πέτυχε  το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα.

Όλα έδειχναν πως το ματς θα τελειώσει έτσι, όμως οι φιλοξενούμενοι είχαν διαφορετική άποψη. Στο 86’΄ο Γκολάκου βρέθηκε στην περιοχή της Πλαγιάς και με συρτό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καταγή για το 2-1. Τρία λεπτά μετά, στο 89′ ο ίδιος παίχτης θα φέρει το μάτς στα ίδια. Λίγο έλειψε για τον Θρίαμβο Λούρου να κάνει την ολική ανατροπή και να πάρει μια απίστευτη νίκη στο 94′ όταν και πάλι ο Γκολάκου δοκίμασε σουτ από τη γραμμή της περιοχής, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της Πλαγιάς.

ΑΟ Πλαγιάς (Καταγής Σ.) Καταγής Γ, Κοκόλης, Μαχαλιώτης Β. (70′ Μωραΐτης Γ.)Βερύκιος, Κοκόλης Σ, Μαχαλιώτης Α, Μωραΐτης Ι, Καταγής Π, ΚαταγήςΧ (75′ Σταμουλάκης), Μωραΐτης Β, Παξινός

Θρίαμβος Λούρου (Γκαρτζονίκας Β.) Μήτσιος, Τζιάκος (70′ Γκολάκου), Δήμας X, Σάκκος, Κοντογιώργος, Δήμας Θ, Ντόντης, Ναστούλης, Ζάκκας, Κόκκαλης, Κολιός.

Εύκολη νίκη για τον Απόλλωνα Πάργας. Άλλη μια νίκη πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα ο Απόλλων Πάργας στη πρώτη στον πάγκο του νέου προπονητή της ομάδας Αλέκου Βάσι, καθώς κέρδισε τον ΑΟ Καρυάς με σκορ 4 – 1.

Στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης ο Απόλλων Πάργας βρήκε δίχτυα, και έγινε το 1 – 0. Στο 16ο λεπτό, οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους και δώδεκα λεπτά αργότερα το σκορ διευρύνθηκε σε 3 – 0, Στο 59΄ έγινε το 4 – 0 και οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ το 72΄.

Απόλλων Πάργας (Αλέκος Βάσι): Ζέρης, Μάρκος, Γκόγκα, Μπιστιόλης, Βάσιος Α., Βάσιος Ε., Βαρτζιώτης, Τζελαντίνι (68′ Τζαφέρι), Γκλούτσαϊ (76′ Σερίφης), Βέκιος, Μηλιώνης.

ΑΟ Καρυάς (Σπύρος Βλάχος): Κόγκας, Χαλκιόπουλος, Γούλας, Θεράπος, Ρεκατσίνας, Ροντογιάννης (74΄Μπουρσίνος), Νταλάρδας (92΄Najeraj), Γιαπλές, Μπίτα (82΄Θέρμος), Σκέμπι, Καββαδάς.

● Πεντάρα από τον Π.Σ. Πρέβεζας. Στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας βρίσκεται ο ΠΑΣ Πρέβεζα μετά τη νίκη του επί της ΑΕΚ Αρχαγγέλου με 5-0.

Η πρώτη αξιόλογη φάση του ματς σημειώθηκε στο 6′, όταν αριστερό σουτ του Μπόμπορη σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Ισπόγλου. Στο 11′ ο Καρίπογλου με πλασέ έκανε το 1-0, ενώ η άμυνα του ΠΣ Πρέβεζα «αισθάνθηκε» για πρώτη φορά την ΑΕΚ Αρχαγγέλου στο 23′, όταν το σουτ του Τσενικόγλου κατέληξε άουτ.

Στο 43′ ο Γκίνι με αριστερό σουτ έξω από την περιοχή, «έγραψε» το 2-0 και στο 44΄ ο Καρίπογλου έκανε το 3-0. Στο 85΄ ο Τσόκας και στο 89΄ ο Μπρούβας, διαμόρωσαν το τελικό 5-0. Ενώ στο 61΄ και 64΄ ο ΠΣ. Πρέβεζα έχασε καλές ευκαιρίες να αυξήσει το σκορ.

Ο Μπόμπορης έχασε δύο αξιόλογες ευκαιρίες για να σκοράρει στο 61′ και το 64′ (άουτ), ο Τσόκας ωστόσο στο 85′ τα κατάφερε με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 4-0. Ο Μπρούβας με ατομική προσπάθεια και πλασέ σε κενή εστία, διαμόρφωσε το τελικό 5-0 στο 89′.

Στα αξιοσημείωτα η επανεμφάνιση του Νιογκάνα Σο, ο οποίος επανήλθε στην αγωνιστική δράση, έπειτα από το σοβαρό τραυματισμό του.

ΠΣ Πρέβεζα (Βασιλειάδης): Αλ. Λιάσκος, Τουργέλης (85′ Τζίμας), Ριστάνης (53′ Σο), Φραγκολιός, Σπυρόπουλος, Τσόκας, Μπρούβας, Ρ. Λιάσκος΄(70′ Κονάκης), Γκίνι, Μπόμπορης, Καρίπογλου.

ΑΕΚ Αρχαγγέλου (Καραμούτσιος): Ισπόγλου, Ντέντι, Κοτένογλου, Ζήσης, Αντωνίου, Μουρεχίδης, Τσενικόγλου, Καρασαββίδης (83′ Μυριούνης), Τουμανίδης, Σταύρακας (68′ Γεωργατσέλης), Λέζος (80′ Σοφόπουλος).

Δεν δυσκολεύτηκε ο Τηλυκράτης με τη Δόξα Ωρωπού. Εύκολο απόγευμα είχε ο Τηλυκράτης Λευκάδας και επεκράτησε με 4-0 της Δόξας Ωρωπού. Οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν εξ αρχής το ρυθμό τους και στο 12΄έκαναν το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Τηλυκράτης κέρδισε πέναλτι στο 47΄ σε χέρι του Χουλιάρα και ο Ιασωνίδης που  ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κώτση. Το 4-0 διαμορφώθηκε από τους Γεωργάκη στο 80΄ και τον Σταύρου (86΄).

Δόξα Ωρωπού (Βαγγέλης Φίντζος): Κώτσης, Διαμάντης (87΄Λιόντης), Ναστούλης (40΄Μπαλακέρας)Λύγκουρης, Μαντούσης, Χουλιάρας, Τσαλοκώστας, Γκότσε, Γιοβάνης, Σπυράκος (65΄Cela), Hyseni.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Άγγελος Μπέκας): Σκιαδάς, Μπουρδούβαλης, Καταγής Σ., Περιστέρης (65΄Θειακός), Κτενάς, Ορφανός (78΄Καταγής Γ.), Δημουλιάς, Βρεττός, Γεωργάκης (81΄Σταύρου).

Αστέρας Ανθούσας-Αετός Αγιάς 2-2

Π Σ Φιλιππιάδας-Αναγέννηση Αχερουσίας (δεν έγινε)

Α.Ε. Φουρτούνα Βαλανιδοράχης-Α.Ο. Φιλιππιάδας 3-1

Απόλλων Βουβοποτάμου-Λάκκια Σουλίου 7-1

Νίκη Στεφάνης-Π.Σ. Ένωση Πάργας 0-1

Ηρακλής Αγίου Γεωργίου ρεπό

Παρελθόν από τον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου ο Κεϊτά Παρελθόν αποτελεί από την ομάδα του ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου ο 24χρονος μέσος από την Γουϊνέα Μοχάμεντ Κεϊτά  έπειτα από λίγους μήνες που διήρκησε η συνεργασία των δύο πλευρών. Σύμφωνα με πληροφορίες, οι δύο πλευρές αποφάσισαν από κοινού να λύσουν την συνεργασία τους. Ο Μοχάμεντ Κεϊτά αποκτήθηκε τον Οκτώβριο από την ομάδα του Καναλακίου, αγωνίστηκε με την φανέλα του ΠΑΣ Αχέρων σε δυο παιχνίδια και πέτυχε ένα γκολ.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)