Γράφει ο Βησσάρης Σάκκος

Έντονος προβληματισμός στον Εθνικό Φιλιππιάδας

Η νέα ήττα του Εθνικού Φιλιππιάδας και με τον τρόπο που αυτή διαμορφώθηκε, διατηρεί τον προβληματισμό στις τάξεις της ομάδας και των φίλων της, αλλά διατηρεί και τον …συναγερμό όσο αργεί η εξασφάλιση της παραμονής.

Άλλη μία ήττα που μας δείχνει, ότι ο Εθνικός Φιλιππιάδας πρώτα από όλα έχει έλλειμμα νοοτροπίας και φυσικά μετά έχει και ελλείψεις στο ρόστερ.

Πρώτα, όμως, είναι το έλλειμμα νοοτροπίας. Πριν λίγες αγωνιστικές ήταν η ήττα στο Μαρτίνο από τον Οπούντιο, πιο μετά ήρθε ο Τύρναβος, άλλαξε ο προπονητής, ήρθε άλλος ισοπαλία με τη Νίκη Βόλου και εκεί που λες ότι κάτι γίνεται τρως την σφαλιάρα χθες στο Καναλάκι και φτάνεις εκεί, που ήσουνα πριν ένα μήνα. Κάποιοι από αυτούς, που φοράνε την «κυανόλευκη» φανέλα σήμερα θα έπρεπε να… πληρώνουν κανονικά, για να την φοράνε.

Διότι αυτή η φανέλα είναι πολύ βαριά και όσοι δεν μπορούν να το καταλάβουν ας μας αδειάσουν την γωνιά και να τελειώνουμε. Πέρα, όμως, από το αν κάνουν η δεν κάνουν κάποιοι δεν ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ να φοράς την φανέλα του Εθνικού Φιλιππιάδας και να είσαι ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ σε παιχνίδι. Όπως έγινε με τους περισσότερους, που αγωνίστηκαν στο Καναλάκι. Έχασαν και δεν τους καίγεται καρφάκι.

Η ζωή συνεχίζεται σαν μην τρέχει τίποτα για αυτούς. Χθες έχαναν με 2-0 στο Καναλάκι και στο τελευταίο τέταρτο άλλαζαν την μπάλα μεταξύ τους λες και κέρδιζαν.

Ο Γιώργος Γιάννος είναι ο τελευταίος που φταίει για το χάλι αυτό, που είδαμε χθες. Μάλλον έχει την μικρότερη ευθύνη. Γι αυτό, που είδαμε χθες στο Καναλάκι το κύριο μέρος της ευθύνης το έχουν όλοι οι άλλοι, που είναι στην ομάδα. Διότι δεν έγινε πρώτη φορά. Την ίδια αδιαφορία είδαμε και σε άλλα παιχνίδια φέτος.

Ο κόσμος του Εθνικού Φιλιππιάδας ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΑΛΛΟ να βλέπει παίκτες να φοράνε την «κυανόλευκη» φανέλα και να μην τους νοιάζει αν θα χάσουν, η αν θα κερδίσουν. Προσοχή δεν λέω, αν μπορούν, γιατί κάποιοι δεν μπορούν. Άλλο το δεν μπορώ και άλλο το δεν με νοιάζει. Η ασπίδα, που έχει βάλει και ο κόσμος, αλλά πιο πολύ η διοίκηση σε αυτούς τους παίκτες μετά από άσχημα αποτελέσματα δεν έχει προηγούμενο.

Φτάνει ως εδώ. Δεν πάει άλλο. Το ΔΣ που δίνει μάχη κάθε μέρα, για να σώσει τον Εθνικό, πρέπει να αλλάξει και στάση απέναντι στους παίκτες. Χάσατε από τον Οπούντιο Μαρτίνου; Πρόστιμο. Χάνετε σε κάποιο από τα επόμενα ματς πάλι δείχνοντας αδιαφορία; Διπλάσιο πρόστιμο. Τέρμα το χάιδεμα.

Και μην πει κανείς, ότι οι παίκτες είναι απλήρωτοι. Κανονικά πληρώνονται φέτος στην ώρα τους, την στιγμή που υπάρχουν τόσοι άνεργοι και όταν ο κόσμος πεινάει. Και για όσους κρίνει ο Γιώργος Γιάννος, ότι δεν μπορούν στο καλό και να μας γράφουν!

Έχει αρρωστήσει όλος ο κόσμος της Φιλιππιάδας και αυτοί είναι σαν να μην τρέχει τίποτα. Κερδίζουν, χάνουν το ίδιο. Έλεος με τους αδιάφορους!

Καλύτερα να μπουν κάποια πιτσιρίκια και να τα δίνουν όλα σε κάθε παιχνίδι. Όχι αυτό το περπάτημα, που βλέπουμε από κάποιους, που φοράνε την φανέλα μιας από τις πιο ιστορικές ομάδες στην Ελλάδα και δεν το έχουν καταλάβει.

• Νίκη που του δίνει ελπίδες για την παραμονή ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου

Ζωντανές τις ελπίδες που έχει για παραμονή στη Γ΄ Εθνική διατήρησε ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, που νίκησε 2-0 εντός έδρας τον Εθνικό Φιλιππιάδας.

Οι παίκτες του Νίκου Βέκιου, έκαναν εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, πέτυχαν 2 τέρματα στην κόντρα και ανανέωσαν τις ελπίδες παραμονής τους με τον καλύτερο τρόπο.

Δεν είναι μόνο η χθεσινή νίκη στο γειτονικό ντέρμπι απέναντι στον Εθνικό Φιλιππιάδας, είναι αυτό το πάθος, μέσα στο γήπεδο από τους ποδοσφαιριστές. Είναι η δουλειά που κάνουν να κερδίσουν, να αποδώσουν όσο πιο καλά μπορούν και να φύγουν από το γήπεδο νικητές. Ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου έχει αγωνιστικές αδυναμίες. Δεν παίζει μπαλάρα… Όμως προπονητής και παίκτες δουλεύουν για να τις βελτιώσουν. Και δουλεύουν πολύ…

Παικτικά και καθαρά ποδοσφαιρικά, εννοείται, δεν είναι ο ΠΑΣ Αχέρων  αυτός που περιμένει και θέλει ο κόσμος να δει. Όμως ουδείς δεν μπορεί να μην παραδεχθεί πως προσπάθεια μεγάλη γίνεται στο Καναλάκι και αυτός ο ζήλος για τους τρεις βαθμούς σε κάθε ματς, δεν βγαίνει από πολλές ομάδες. Έτσι και χθες, από το ξεκίνημα το μάτι γυάλιζε. Δυνατά στις φάσεις, και καθαρός ποδοσφαιρικός τσαμπουκάς και το μήνυμα στον αντίπαλο «εδώ θα ματώσεις για να κερδίσεις».

Ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου χτίζεται καλά, βελτιώνοντας τις αδυναμίες του, ενώ παράλληλα προσπαθεί να βελτιώσει και τα θετικά του. Δεν μπορεί να τα κάνει… τέλεια και τα δυο, και ορθώς ο προπονητής έχει ρίξει το βάρος του στη βελτίωση των αδύνατων σημείων.

Είναι σημαντικό το γεγονός ότι στα τελευταία ματς ο αντίπαλος του ΠΑΣ Αχέρων του δημιουργεί φάσεις μόνο από ατομικά λάθη των παικτών του Νίκου Βέκιου. Η ουσία είναι να κρατήσουν αυτό το πάθος, αυτή τη δίψα τους οι παίκτες, να συνεχίζουν να ματώνουν τη φανέλα στο γήπεδο, να τα δίνουν όλα και οι νίκες θα συνεχίσουν να έρχονται… Θα έρθουν και οι γκέλες, φυσικά (έτσι συμβαίνει όταν παίζεις όλα τα ματς στα ίσια…).

Όμως η ομάδα που θα έρθει να κοντράρει τον ΠΑΣ Αχέρων θα πρέπει να γνωρίζει ένα πράγμα: για να τον κερδίσεις ή να του κόψεις βαθμούς θα πρέπει να παίξει στο 101% αυτών που μπορεί.

Τον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου πλέον ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί να τον κερδίσει εύκολα. Και αυτό πιστώνεται στον Νίκο Βέκιο, τον Τάκη Ντούρο, και τους ποδοσφαιριστές.

• Ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου κέρδισε με 2-0 τον Εθνικό Φιλιππιάδας

Ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, χρειάστηκε 71 λεπτά για να καταφέρει να κάμψει την καλοστημένη άμυνα του Εθνικού Φιλιππιάδας και να ανοίξει το σκορ στο εντός έδρας παιχνίδι, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής.

Το παιχνίδι έγινε κάτω από άσχημες καιρικές συνθήκες λόγω του αέρα και της δυνατής βροχής που επικρατούσε καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα ο οποίος δυσκόλευε πολύ της προσπάθειες των παικτών και των δυο ομάδων.
Ο Εθνικός Φιλιππιάδας δεν έπεισε με την απόδοσή του στο γήπεδο και έκανε μία μέτρια εμφάνιση, χάνοντας έτσι έναν πολύ σημαντικό αγώνα στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή στην κατηγορία.
Στο Α΄ ημίχρονο ο Εθνικός Φιλιππιάδας προσπάθησε κυρίως να κλείσει αμυντικά τους χώρους στον ΠΑΣ Αχέρων και να παίξει γρήγορα στις αντεπιθέσεις. Είχε την ευκαιρία να προηγηθεί, και δέχτηκε ένα εύκολο γκολ, σε ένα σημείο που φαινόταν να ισορροπεί το παιχνίδι, χωρίς ωστόσο να είναι πολύ απειλητικός, και διεκδίκησε κυρίως με στατικές φάσεις την ισοφάριση χωρίς ευτυχή κατάληξη. Ο Εθνικός Φιλιππιάδας δεν έπαιξε με αυτοπεποίθηση και με απαιτήσεις για τη νίκη και έδειξε ότι διανύει μια μακρά περίοδο ντεφορμαρίσματος, όπου η ομάδα δε μπορεί να βρει έναν καλό αγωνιστικό ρυθμό και να επιβληθεί στον αγωνιστικό χώρο απέναντι στους αντιπάλους.
Η ομάδα του ΠΑΣ Αχέρων, δεν κατάφερε να δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες για γκολ μέχρι και το 71ο λεπτό, ενώ διαμαρτυρήθηκε έντονα στον Τόμπρο για πέναλτι στο 34΄ για τράβηγμα του Κυριακάκη από τον Μαλλάτο μέσα στην περιοχή, με τον διαιτητή του αγώνα να δίνει επιθετικό φάουλ. Η χρυσή αλλαγή για τον ΠΑΣ Αχέρων, ο Μιχάλης Ντέτσικας ο οποίος μπήκε ως αλλαγή στο 70΄ με μια σέντρα σουτ και με τη βοήθεια του αέρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπαντή. Στο 75΄ ο Λουκούμης βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή και με σουτ από κοντά έστειλε τη μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα του Μπαντή και έδωσε στον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου τη μεγάλη νίκη.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κολιάκης.
ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (Νίκος Βέκιος): Καραπιπέρης, Κουμπής, Τσομπάι (70’ Ντέτσικας), Μπάκας, Πάνος, Πιαστόπουλος, Κυριακάκης (90’ Λαγός), Θεοδωράκης, Βασιλείου, Λουκούμης (80’ Λαλαής), Κωνσταντίνου Β.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (Γιώργος Γιάννος): Μπαντής, Χρηστογιάννης, Διαμαντόπουλος, Μαλλάτος, Άτσκα, Λέντζος, Κολιάκης (46’ Μαζιώτης), Κόμνος (80’ Τσακανίκας), Λάππας, Γήτας (68’ Παναγιωτόπουλος), Μάλλιος.

• Πρώτη νίκη με Γιάννο ο Εθνικός

Ο Εθνικός Φιλιππιάδας επέστρεψε στις νίκες καθώς επικράτησε με 2-1 του Θεσπρωτού στην έδρα του.

Την πρώτη του νίκη με τον Γιώργο Γιάννο στον πάγκο πήρε ο Εθνικός επικρατώντας με 2-1 του Θεσπρωτού στη Φιλιππιάδα με τους γηπεδούχους να έχουν σαφώς βελτιωμένη εικόνα σε σχέση με προηγούμενα παιχνίδια τους και να φτάνουν σε ένα σημαντικό τρίποντο που τους δίνει μια βαθμολογική ανάσα ενόψει της συνέχειας.

Οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στις νίκες μετά την 20η αγωνιστική και την επικράτηση τους επί της ΑΕ Φαρκαδόνας.

Στο πρώτο μέρος ο Θεσπρωτός μπήκε πιο δυνατά και θα μπορούσε να προηγηθεί στο σκορ και έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους μετά το 20′, ισορρόπησαν το ματς και άρχισαν να απειλούν και αυτοί με την σειρά τους. Βρήκαν ένα γκολ πριν τη λήξη του πρώτου μέρους, στο 33′, όταν ο Παναγιωτόπουλος έβγαλε μια συρτή σέντρα από τα αριστερά ο Λάππας στην πορεία της μπάλας και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γκορτζή, και αυτό έγειρε την πλάστιγγα προς το μέρος τους.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και έχασαν ευκαιρίες για να βάλουν και άλλα τέρματα στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους, αλλά στο 53΄ και σε μια αδράνεια της άμυνας του Εθνικού ο  Θεσπρωτός έφερε το ματς στα ίσια με κοντινό πλασέ του Στεφανίδη μετά από κεφαλιά πάσα του Μώκου.

Μετά το γκολ του Θεσπρωτού ο Εθνικός Φιλιππιάδας ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων, βρέθηκε στην περιοχή του Γκορτζή, απείλησε, και κατάφερε να πάρει την πολύτιμη νίκη στο 89΄ με γκολ που πέτυχε ο Λέντζος με σουτ.

Στο 79΄ ο Θεσπρωτός έμεινε με δέκα παίκτες όταν ο Ηλίας είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα του Κολυτά.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (Γιώργος Γιάννος): Μπαντής, Μαλλάτος, Διαμαντόπουλος, Παπαβασιλείου, Άτσκα, Λέντζος, Λάππας, Τσακανίκας (70’ Δημουλάς), Παπαγιωτόπουλος, Γήτας (80’ Χριστογιάννης), Κόμνος (60’ Μάλλιος).

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Παναγιώτης Χατζηπέτρου): Γκορτζής, Ηλίας, Μήτσης, Τέλλος, Καρύδης, Μώκος, Κερεμενίδης (87’ Θεοδώρου), Μπίκας (66’ Νάκος), Στεφανίδης (80’ Πολυχρονάκης), Πέντσας, Καβαλλάρης.

• Ανατροπή και μεγάλη νίκη της ΑΕ Καραϊσκάκης.

Η ομάδα της Ηγουμενίτσας ηττήθηκε με 1-2 από την ΑΕ Καραϊσκάκης, αν και το παιχνίδι ξεκίνησε με καλές προϋποθέσεις και το πολύ όμορφο γκολ του Κερμενίδη, μετά από πάσα του Μώκου στο 20ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν στη συνέχεια, πίεσαν το Θεσπρωτό και οι προσπάθειές τους καρποφόρησαν στο 39′. Ο Δημητρίου με σουτ μετά απο κοντρόλ μέσα στην περιοχή ισοφάρισε σε 1-1, έπειτα από κόρνερ του Γυφτοκώστα.

Στις καθυστερήσεις του α΄ μέρους ο Θεσπρωτός θα μπορούσε να να κάνει το 2-1, όμως την κεφαλιά του Μήτση απομάκρυνε σωτήρια ο Σικαλιάς.

Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 72′, ξανά μετά από εκτέλεση κόρνερ και ξανά από αμυντικό παίκτη. Ο Μποτωνάκης αυτά τη φορά, με κοντινή προσπάθεια, από κόρνερ του Μπουσινάκη, έστειλε τη μπάλα στην εστία του Γκορτζή για το τελικό 1-2. Πάντως στο β΄ ημίχρονο το παιχνίδι δεν ήταν καλό και δημιουργήθηκαν μόνο δύο φάσεις που η μία έγινε γκολ και χάρισε τη νίκη στην Αρτινή ομάδα.

Θεσπρωτός (Παναγιώτης Χατζηπέτρου): Γκορτζής, Ηλίας, Μήτσης (46΄ Θεοδώρου), Τέλλος, Καρύδης, Μώκος, Κερμενίδης, Πολυχρονάκης, Στεφανίδης, Καβαλλάρης (57΄ Μητσέλος), Πανταζής.
ΑΕ Καραϊσκάκης (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Μποτωνάκης, Δημητρίου, Αβραμίδης, Χούσος, Κόλλινς, Γυφτοκώστας (71΄ Χαριτίδης), Φέτσης, Ευαγγέλου (λ.τρ. 32΄ Δρακάκης), Μπουσινάκης (74΄ Γεωργιάδης), Μεντής.

• Νέος προπονητής και νίκη με 4-0 για τον ΠΣ Πρέβεζα

Ο ΠΣ Πρέβεζα επικράτησε με σκορ 4-0 του ΠΕΑΣ Κατούνας, στο «Αθανασία Τσουμελέκα» για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Α’ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, στο ντεμπούτο στον πάγκο των «κιτρινόμαυρων» του νέου προπονητή Αδάμ Βασιλάκη.

Οι γηπεδούχοι είχαν καλή κυκλοφορία και κατοχή μπάλας και απείλησαν την εστία του Φωτεινού σε τρεις περιπτώσεις στα πρώτα 35 λεπτά. Αυτό που δεν κατάφεραν οι παίκτες του ΠΣ Πρέβεζα, το κατάφερε ο παίκτης της Κατούνας Λογοθέτης στο 37′ με αυτογκόλ έπειτα από κακή συνεννόηση με τον τερματοφύλακα.

Στο 41′ ο Γκίνι με εξαιρετική κάθετη πάσα πέρασε ασίστ στον Καρίπογλου και ο νεαρός επιθετικός με πλασέ «έγραψε» το 2-0.

Ο ΠΣ Πρέβεζα «χτύπησε» στο τελευταίο δεκάλεπτο στην κόντρα-επίθεση την Κατούνα και στο 86΄ έκανε το 3-0 με κεφαλιά-ψαράκι του Καρίπογλου. Στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης διαμορφώθηκε το τελικό σκορ (4-0), όταν ο σκόραρε και πάλι με εύστοχο πλασέ.

Οι δύο ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, καθώς ο Τσιόκας (62′) και ο Τσελάι (80′) δέχθηκαν τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του ρέφερι.

ΠΣ Πρέβεζα (Βασιλάκης): Λιάσκος, Καράκης (88′ Καρπούζος), Φραγκολιός, Σιαμάγκας (77′ Μουτσάι), Σπυρόπουλος, Τσιόκας, Ντιό, Μπρούβας, Κτενάς (70′ Τζίμας), Γκίνι, Καρίπογλου.

ΠΕΑΣ Κατούνας (Μπάλτσας): Φωτεινός Σπ., Σέρβος, Φωτεινός Β. (46′ Φωτεινός Π.), Λογοθέτης, Διγενής, Βλάχος (77′ Γουρζής), Ρομπότης, Μπάλτσας, Πετούσης, Φέτσης, Θέρμος (46′ Τσελάι).

Ο Δημήτρης Κώστας ανέλαβε Τεχνικός Διευθυντής στον Εθνικό Φιλιππιάδας

Καθήκοντα Τεχνικού Διευθυντή αναλαμβάνει ο κ. Δημήτριος Κώστας  στον Εθνικό Φιλιππιάδας, σύμφωνα με ανακοίνωση που εξέδωσε το ΔΣ του συλλόγου.

Αναλυτικά:

Το ΔΣ του ΑΠΣ Εθνικός Φιλιππιάδας αποφάσισε να αναθέσει τα καθήκοντα του Τεχνικού Διευθυντή της ομάδας μας στον κ. Δημητριο Κώστα ο οποίος μαζί με τον Γενικό Αρχηγό κ. Κωνσταντίνο Μαγκλάρα να είναι υπεύθυνοι για το αγωνιστικό τμήμα του Εθνικού Φιλιππιάδας μέχρι το τέλος της ποδοσφαιρικής περιόδου 2015-16.

Π.Σ. Φιλιππιάδας 4

• Απέσπασε ισοπαλία η 7η Περιφέρεια στο Βόλο Στο πρώτο μέρος η ομάδα της 8ης περιφέρειας έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο με αποτέλεσμα να ανοίξει σχετικά νωρίς το σκορ.

Συγκεκριμένα, στο 17ο λεπτό μετά από πάσα του Σιώμου, ο Κορέλας έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή και με ωραίο σουτ έγραψε το 1-0. Η ομάδα της 8ης περιφέρειας στη διάρκεια του πρώτου 45λεπτου έχασε και άλλες ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ, αλλά οι Νέοι στάθηκαν άτυχοι στην ολοκλήρωση των φάσεων και έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με αυτό το τέρμα.

Στην  επανάληψη οι παίκτες 8ης περιφέρειας δεν είχαν καθαρό μυαλό, έκαναν αρκετά λάθη με αποτέλεσμα να δεχτούν την ισοφάριση. Στο 65ο λεπτό ο Παππάς με απευθείας χτύπημα φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κωνσταντίνου, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

8η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (Γάτος): Κωνσταντίνου, Γ. Κυρίτσης, Γιάτσος (46’ Κακάμης), Δημουλάς, Αποστολίδης, Θ. Κυρίτσης, Ζιάκας, Τσιανάκας, Σιώμος, Αλεξανδρής (68’ Μπακογιάννης), Κορέλας (82’ Μπαντζέλας).

7η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ (Καλόγηρος): Μπούκας, Βασιλόπουλος, Παππάς, Μάρκος, Καλαμποκάς, Βασίλας (46’ Κυριακίδης), Βασιλείου, Μαργώνης (80’ Τσούτσης), Ροφίνας, Κτενάς (46’ Γαβρίδης), Φουρλατάρας.

(Σημ. Ο προπονητής της ΕΠΣ Άρτας και της 7ης Περιφέρειας (αποτελείται από τις ΕΠΣ Άρτας, Πρέβεζας/Λευκάδας, Γρεβενών), Σωτήρης Καλόγηρος, επέλεξε για το 1ο παιχνίδι με την αντίστοιχη ομάδα της 8ης Περιφέρειας (αποτελείται από τις ΕΠΣ Θεσσαλίας, Λάρισας, Τρικάλων, Καρδίτσας) τους παρακάτω 18 ποδοσφαιριστές. Το παιχνίδι θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 16 Μαρτίου στο ΕΑΚ Βόλου, στις 3 το μεσημέρι. Οι ποδοσφαιριστές που κλήθηκαν είναι οι: Αποστόλης Μάρκος, Σπύρος Μπούκας, Δημήτρης Μαργώνης, Στέφανος Καλαμπόκης, Θωμάς Βασίλας, Γιώργος Βασιλείου, Δημήτρης Παππάς, Φώτης Ροβίνας, Κωνσταντίνος Κυριακίδης, Βασίλης Κυριακίδης, Στέλιος Κυριακίδης, Παύλος Κτενάς, Γιώργος Νάστος, Χριστόφορος Τσούτσης, Θανάσης Βασιλόπουλος, Δημήτρης Φουρλατάρας, Λευτέρης Γαβρίδης, Κωνσταντίνος Πιτσιδήμος.

Στο Κομπότι ξανά ο Παλιάτσος. Στον πάγκο του Σκουφά Κομποτίου επιστρέφει ο Νίκος Παλιάτσος, ο οποίος έρχεται για να αντικαταστήσει τον Αποστόλη Χρήστου. Ο κ. Παλιάτσος έρχεται στην ομάδα του Κομποτίου και πάλι από τον ΑΟ Φιλοθέης, τον οποίο οδηγούσε μέχρι πριν λίγες ημέρες στην Α΄ ΕΠΣ Άρτας. Θυμίζουμε πως με τον Νίκο Παλιάτσο στον πάγκο του, ο Σκουφάςείχε κατακτήσει το πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣΑ τη σεζόν 2012-2013, επικρατώντας στον τελικό, στο δημοτικό στάδιο Άρτας της Αναγέννησης με 2-0. Στη συνέχεια η ομάδα του Κομποτίου έφτασε «μία ανάσα» από την άνοδο στην Γ΄ Εθνική, την οποία έχασε στον τελευταίο αγώνα μπαράζ, στην Πρέβεζα.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)