Σπουδαίες επιτυχίες κατέγραψαν και φέτος οι μαθητές και οι μαθήτριες των Λυκείων και των Επαγγελματικών Λυκείων του νομού Πρέβεζας και ειδικότερα του δήμου Ζηρού, από το Λύκειο του οποίου εισήχθησαν στην ιατρική σχολή εφτά μαθητές. Σημαντικές είναι οι επιτυχίες που σημειώθηκαν στις λεγόμενες υψηλόβαθμες σχολές, ιατρική, νομική και πολυτεχνεία. Δημοσιεύουμε τα ονόματα των επιτυχόντων στις από το Λύκειο και το Επαγγελματικό Λύκειο Φιλιππιάδας, ενώ λόγω στενότητας χώρου σε επόμενη έκδοσή μας θα δημοσιεύσουμε τα ονόματα των επιτυχόντων των άλλων Λυκείων.

Στους επιτυχόντες μαθητές η «Φωνή» εύχεται καλή φοιτητική πορεία, ενώ στους γονείς τους εύχεται να έχουν πάντα επιτυχίες τα παιδιά τους.

Επιτυχόντες Γενικού Λυκείου (Νέο Σύστημα)

Αναγνωστάκη Ευτυχία του Ιωάννη και της Ειρήνης, Εκπαίδευσης και Αγωγής στη Προσχολική Ηλικία (Αθήνα)

Βασιλάκος Λάμπρος του Θωμά και της Αικατερίνης, Χημείας (Ιωάννινα)

Βάσιος Ιάσωνας του Αποστόλου και της Άννας, Μηχανικών Βιοϊατρικής Τεχνολογίας Τ.Ε. (Αθήνα)

Βενέτη Γεωργία του Δημητρίου και της Σοφίας, (Φιλολογίας Ιωάννινα)

Βέργος Χριστόφορος του Θεοδώρου και της Ευθυμίας, Ηλεκτρολόγων μηχανικών Τ.Ε. (Χαλκίδα)

Βλάρα Δήμητρα του Ιωάννη και της Ιωάννας, μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής (Ιωάννινα)

Γεωργίου Κωνσταντίνα του Ιωάννη και της Αφροδίτης, Μαθηματικών (Αθήνα)

Γιαννούλη Ιωάννα του Νικολάου και της Βασιλικής, Γεωπονίας, Ιχθυολογίας και Υδάτινου Περιβάλλοντος (Βόλος)

Γιολδάσης Ευάγγελος τουΑποστόλη και της Χριστίνας, Ιστορίας (Κέρκυρας)

Γιώτης Γεώργιος του Αναστασίου και της Αλεξάνδρας, Γεωλογίας (Θεσσαλονίκης)

Γκαρτζώνη Κωνσταντίνα του Άγγελου και της Ελένης, Νομικής (Θεσσαλονίκη)

Γκαρτζώνη Παναγιώτα του Ανδρέα και της Αποστολίας, Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής (Ηράκλειο)

Γκαρτζώνης Λάμπρος του Βασιλείου και της Καλλιόπης, Ιατρικής (Λάρισα)

Δημουλιά Δήμητρα του Βασιλείου και της Ελευθερίας, Κοινωνικής & Εκπαιδευτικής Πολιτικής (Κόρινθος)

Ζάβαλη Παρασκευή του Κωνσταντίνου και της Ευαγγελής, Τεχνολογίας Τροφίμων (Καρδίτσα)

Ζαπαντη Γερασιμίνα του Παναγιώτη και της Ζωής, Δημόσιας Υγείας και Κοινοτικής Υγείας (Αθήνα)

Ζήκου Παρασκευή του Ιωάννη και της Παναγιώτας, Διοίκησης Επιχειρήσεων (Αθήνα)

Ζήσης Ηλίας του Κωνσταντίνου και της Παρασκευής, Διοίκησης Επιχειρήσεων (Λάρισα)

Ζήσης Ιωάννης του Πανταζή και της Αικατερίνης, Τεχνολόγων Γεωπόνων (Άρτα)

Θάνη Βασιλική του Μιχαήλ και της Βαρβάρας, Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης (Ιωάννινα)

Θεοδώρου Ζωή του Σταύρου και της Γεωργίας, Προσχολικής Αγωγής (Ιωάννινα)

Κακοσίμου Μαρία του Ευαγγέλου και της Ευαγγελίας, Βιομηχανικής Διοίκησης & Τεχνολογίας (Πειραιάς)

Καλύβας Διονύσιος του Σωκράτη και της Πολυξένης, Μονίμων Υπαξιωματικών Στρατού (Σ.Μ.Υ.)

Καραβασιλείου Ορέστης του Γεωργίου και της Παναγιώτας, Μηχανικών Πληροφορικής Τ.Ε. (Άρτα)

Καράλη Κυριακή του Χρήστου και της Ιφιγένειας, Φιλοσοφίας- Παιδαγωγικής & Ψυχολογίας (Ιωάννινα)

Καραπάνου Μαρίνα του Θεοδώρου και της Όλγας, Δασολογίας & Φυσικού Περιβάλλοντος (Θεσσαλονίκη)

Καψάλη Αικατερίνη του Σωτηρίου και της Σταματίας, Οινολογίας & Τεχνολογίας Ποτών (Δράμα)

Κεφάλα Βασιλική του Ιωάννη και της Παναγιώτας, Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής (Πρέβεζα)

Κουτσογιάννη Βασιλίνα του Διονυσίου και της Μαρίας, Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης (Θεσσαλονίκη)

Κουτσογιάννης Ανδρέας του Διονυσίου και της Μαρίας, Γεωλογίας (Πάτρα)

Κύρκου Σταυρούλα του Γρηγορίου και της Θεοδώρας, Χημείας (Ιωάννινα)

Κώνστα Μαρία του Γεωργίου και της Ελένης, Γεωπονίας (Θεσσαλονίκη)

Κώστας Χρήστος του Σταύρου και της Ελένης, Πολιτικών Μηχανικών (Ξάνθη)

Λάκκας Γεώργιος του Νικολάου και της Ανδριανής, Πολιτικών Μηχανικών Τ.Ε. (Θεσσαλονίκη)

Λέντη Αλεξία του Δημητρίου και της Κωνσταντίνας, Φιλολογίας (Αθήνα)

Λιάσκα Βασιλική του Αποστόλου και της Σπυριδούλας, Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης (Φλώρινα)

Λιόντος Ιωάννης του Δημητρίου και της Ιουλιέτας, Μονίμων Υπαξιωματικών Στρατού (Σ.Μ.Υ.)

Μάρη Αικατερίνη του Αποστόλου και της Στυλιανής, Ιστορίας και Αρχαιολογίας (Ιωάννινα)

Μήτος Αντώνιος του Δημητρίου και της Άννας, Ψυχολόγων (ΣΣΑΣ) Θεσσαλονίκη

Μήτος Ευάγγελος του Δημητρίου και της Άννας, Σχολή Ανθυποπυραγών (Μόνο για πολίτες)

Μόσχος Θεόδωρος του Γεωργίου και της Ελένης, Πληροφορικής (Θεσσαλονίκη)

Μπάκος Κωνσταντίνος του Δημητρίου και της Αρετής, Ιατρικό (ΣΣΑΣ) Θεσσαλονίκης

Μπαλάφας Παναγιώτης του Ιωάννη και της Αντιγόνης, Γεωλογίας (Πάτρα)

Μπιγέρη Χριστίνα του Παναγιώτης και της Κρυστάλλως, Γεωλογίας (Πάτρα)

Νάστος Δημήτριος του Αποστόλη και της Σταυρούλας, Εφαρμοσμένης Πληροφορικής (Θεσσαλονίκη)

Νάστου Κρινιώ του Αποστόλη και της Μαρίας, Μονίμων Υπαξιωματικών Στρατού (Σ.Μ.Υ.)

Νικορέλος Γρηγόριος του Νικολάου και της Θεοδώρας, Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας (Σ.Τ.Υ.Α.)

Νταλαούτης Άγγελος του Σπυρίδωνος και της Μαρίας, Ιατρικής (Ιωάννινα)

Οικονόμου Βασίλειος του Γεωργίου και της Δέσποινας, Ιστορίας & Εθνολογίας (Κομοτηνή)

Οικονόμου Μαρία Ελένη του Παναγιώτη και της Βασιλικής, Σχολή Πυροσβεστών (Μόνο για πολίτες)

Οικονόμου Παναγιώτα του Κωνσταντίνου και της Ουρανίας. Ιστορίας (Κέρκυρα)

Παλιοδήμος Ευστράτιος του Νικολάου και της Γιαννούλας, Ηλεκτρονικών Μηχανικών Τ.Ε. (Πειραιάς)

Πάνου Ηλιάνα του Ευαγγέλου και της Βασιλικής, Φιλολογίας (Θεσσαλονίκη)

Πανταζή Αλεξάνδρα του Δημητρίου και της Σοφίας, Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής, (Βόλος)

Παπαδήμας Κωνσταντίνος του Χρήστου και της Μαρίας, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Ξάνθη)

Παππά Ελένη του Βασιλείου και της Μαρίας, Οικονομικών Επιστημών (Θεσσαλονίκη)

Πάτση Ιωάννα του Παναγιώτη και της Βασιλικής, Διοίκησης Επιχειρήσεων (Σέρρες)

Πετσούκη Ναταλία του Χρήστου και της Βάϊας, Ιατρικής (Αθήνα)

Πριόβολος Απόστολος του Θεοφάνη και της Βασιλικής, Μαθηματικών (Ιωάννινα)

Ρέντζου Αριστέα του Πέτρου και της Ελευθερίας, Ιατρικής (Ιωάννινα)

Σαούγκου Σπυριδούλα του Ευαγγέλου και της Κωνσταντινιάς, Διοίκησης Επιχειρήσεων (Αθήνα)- Διοίκηση Μονάδων Υγείας και Πρόνοιας

Σιαμέτη Ελένη του Περικλή και της Αρχόντως, Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης (Ιωάννινα)

Σιαφάκα Λαμπρινή του Γεωργίου και της Σοφίας, Διοίκησης Επιχειρήσεων Αγροτικών Προϊόντων και Τροφίμων (Αγρίνιο)

Σιάφη Μαρία του Ευσταθίου και της Κωνσταντίνας, Εκπαιδευτικών Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Εκπαιδευτικών Ηλεκτρονικών Μηχανικών

Σκανδάλης Παντελής του Γεωργίου και της Αλεξάνδρας, Οικονομικών Επιστημών (Ιωάννινα)

Σολάκης Μάριος του Αντωνίου και της Ελευθερίας, Τεχνολόγων Γεωπόνων (Θεσσαλονίκη)

Σταμάτης Ανδρέας του Ιωάννη και της Βάιας, Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας (Σ.Τ.Υ.Α.)

Στούπας Λάμπρος του Αθανασίου και της Ελευθερίας, Πληροφορικής (Θεσσαλονίκη)

Σφρίντζερη Θωμαΐς του Κωνσταντίνου και της Δήμητρας, Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης (Ιωάννινα)

Τάγκα Ελένη-Άννα του Βασιλείου και της Όλγας, Φαρμακευτικής (Πάτρα)

Τσεβρενίδης Χρήστος του Ανέστη και της Ανθούλας, Γεωπονίας (Θεσσαλονίκη)

Τσιάβος Αλέξανδρος του Νικολάκη και της Έλλης, Ιατρικής (Ηράκλειο)

Τσοκακτσής Δανιήλ του Χρήστου και της Γεωργίας, Μαθηματικών (Ιωάννινα)

Τσόντζος Ευστάθιος του Χρήστου και της Ελένης, Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής (Ιωάννινα)

Φλυτούρη Χριστίνα του Βασιλείου και της Παναγιώτας, Σχολή Πλοιάρχων

Χαλάστρας Ευάγγελος του Θεοφάνη και της Μιροσλάβα, Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής (Αθήνα)

Χαριτοπούλου Βιργινία του Σοφοκλή και της Ελισσάβετ, Οινολογίας και Τεχνολογίας Ποτών (Δράμα)

Χασκή Θεοδώρα του Βασιλείου και της Γιαννούλας, Ιστορίας (Κέρκυρα)

 

Επιτυχόντες Γενικού Λυκείου (Παλαιό Σύστημα)

Μάνου Ευγενία του Δημητρίου και της Γεωργίας, Ιστορίας & Αρχαιολογίας (Ιωάννινα)

Μπακάρας Χρήστος του Ιωάννη και της Λαμπρινής, Διοίκηση Επιχειρήσεων (Πάτρα)

Πουλιάνου Κωνσταντίνα του Φωτίου και της Αλεξάνδρας, Χημικών Μηχανιών (Θεσσαλονίκη)

Στούπα Ειρήνη του Χρήστου και της Λαμπρινής, Οικονομικών Επιστημών (Ιωάννινα)

Στούπας Ευστάθιος του Χρήστου και της Λαμπρινής, Οικονομικής Επιστήμης (Αθήνα)

 

Επιτυχόντες Γενικού Λυκείου (10% Απόφοιτοι 2015)

Αναστασιάδης Κωνσταντίνος του Περικλή και της Ρεβέκας, Ευελπίδων (ΣΣΕ)- Όπλα

Διαμάντης Δημήτριος του Βασιλείου και της Γιαννούλας, Ακτινολογίας και Ακτινοθεραπείας (Αθήνα)

Καψάλη Αργυρώ του Αθανασίου και της Πηνελόπης, Ιστορίας & Αρχαιολογίας (Αθήνα)

Σιαμαντάς Αλέξιος του Κωνσταντίνου και της Ειρήνης, Μηχανικών Επιστήμης Υλικών (Ιωάννινα)

Σταμάτη Ευτυχία του Πέτρου και της Παναγιώτας, Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης (Ρέθυμνο)

 

Επιτυχόντες Γενικού Λυκείου και ΕΠΑ.Λ (10% Απόφοιτοι 2014)

Ανυφαντή Γεωργία του Γεωργίου και της Βασιλικής, Νοσηλευτικής (Ιωάννινα)

Καψάλης Γεώργιος του Αποστόλη και της Ευαγγελίας, Οικονομικών Επιστημών (Ιωάννινα)

Μπαλάφα Δήμητρα του Δημητρίου και της Νεκταρίας, Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών (Ιωάννινα)

Νάσση Χρυσοβαλάντη του Ιωάννη και της Χρυσάνθης, Τεχνών Ήχου & Εικόνας (Κέρκυρα)

Ντουμάνη Μαρία Τερέζα του Γεωργίου και της Παρασκευής, Λαϊκής & Παραδοσιακής Μουσικής (Άρτα)

 

 

Επιτυχόντες ΕΠΑ.Λ (Νέο Σύστημα)

Ζέρβας Γεώργιος του Βασιλείου και της Χριστίνας, Τεχνολόγων Γεωπόνων (Καλαμάτα)

Ζήσης Σταύρος του Ιωάννη και της Ανθούλας, Εκπαιδευτικών Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Εκπαιδευτικών Ηλεκτρονικών Μηχανικών

Ζιώβας Ελευθέριος του Σπυρίδωνος και της Ειρήνης, Μηχανικών Περιβάλλοντος και Μηχανικών Αντιρρύπανσης Τ.Ε. (Κοζάνη)

Ζοταϊ Σουελα του Υμέρ και της Ναφιγιέ, Διοίκησης Επιχειρήσεων (Λευκάδα)

Μάνος Παναγιώτης του Χρήστου και της Μαρίας, Τεχνολόγων Γεωπόνων (Καλαμάτα)

Νάστος Παντελεήμων του Γεωργίου και της Αναστασίας, Τεχνολογίας Τροφίμων (Θεσσαλονίκη)

Παπαδιώτης Ιωάννης του Θεοδώρου και της Χριστιάνας, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών Τ. Ε. (Χαλκίδα)

Τσούτσης Γεώργιος του Γρηγορίου και της Αικατερίνης, Ακτινολογίας και Ακτινοθεραπείας (Αθήνα)

 

Επιτυχόντες  ΕΠΑ.Λ (Παλαιό Σύστημα)

Αλεξίου Βασίλειος του Χρήστου και της Ευαγγελίας, Σχολή Πλοιάρχων

Παπαβασιλείου Κυριάκος του Χρήστου και της Δήμητρας, Ηλεκτρολόγων Μηχανικών Τ.Ε. (Πειραιάς)

 

Επιτυχόντες  ΕΠΑ.Λ (10% Απόφοιτοι 2014)

Ζάβαλη Κλεοπάτρα του Γεωργίου και της Ελένης, Τεχνολόγων Γεωπόνων (Άρτα)

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)